FİTNECİ FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Empty Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Mesaj tarafından canfeda Cuma Mayıs 21, 2010 11:25 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ünlü Sosyal Ağ Sitesi Facebook'un Sorumsuz Yönetim Şeklinden ve Yanlış
Kararlarından Bıkıp Hesabınızı Kapatmak İstiyorsanız. Bu Yazı Tam Size
Göre.

300 milyonu aşan abone sayısıyla birlikte Facebook dünyanın en geniş sosyal ağı. Bu kadar kullanıcısı olan bir platform olarak sitede, abonelerini paraya dönüştürmenin hesabını yapıyor. Site bu uğurda ilk önce üyelerine danışmadan milyonlarca profilin güvenlik ayarlarını değiştirdi.

Sosyal Ağın sakinleri profillerindeki yeni ayarları yapana kadar, kişisel bilgileri herkes tarafından görüntülendi. Bu ufak ayarlar nedeniyle profil resimleri ve kişisel bilgileri çalınan insanlar mağdur oldular.

Facebook'un kurumsallaşmak için yaşadığı diğer bir adım ise kullanıcılarına hiç bir ücret ödemeden onları piyasa araştırmasında kullanması oldu.

Kullanıcılarının beğendiği konuları ve firmaları reklam teklifi haline getiren sosyal Ağın bu davranışları Amerikan Senatosu'nda bile tartışılmaya başlandı. Geçtiğimiz gün yaşanan ve Müslüman üyelerin siteye tavır almasına neden olan karikatür krizi ise bazı üyeler için bardağı taşıran son damla oldu.

Yazan: Cem Süer

En son canfeda tarafından Cuma Mayıs 21, 2010 11:40 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
canfeda
canfeda
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

Aktiflik :
Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Left_bar_bleue500 / 999500 / 999Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Right_bar_bleue

Kadın
İtibar : 7
Ruh Halin : Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Mutlu10gp4

Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Empty Geri: Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Mesaj tarafından canfeda Cuma Mayıs 21, 2010 11:28 pm

Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

21 Mayıs 2010

Eğer sizde Facebook profilinizi tamamen kapatmak istiyorsanız, bu konuda faydalanabileceğiniz bir araştırma konusu hazırladık. Bu yazıda adım adım profilinizi kapatmanızın yolunu bulacaksınız.

Ünlü sosyal ağ
sitesi Facebook'un sorumsuz yönetim şeklinden ve yanlış kararlarından
bıkıp hesabınızı kapatmak istiyorsanız. Bu yazı tam size göre.
Adım 1: Yardım merkezine ulaşın

Kendilerine para kazandıran üyelerini kaybetmek istemeyen Facebook hesabınızı silmenizi zorlaştırmak için bu işlemi arka planda kalan bölümlerden yapmanıza izin veriyor.

Silme işlemine başlatacak ilk adıma ulaşmak için, ekranın sağ alt köşesinde bulunan yardım merkezi adlı bölüme tıklayın. Facebook'tan kurtulmak gideceğiniz uzun yoldaki ilk adım bu olacak.
canfeda
canfeda
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

Aktiflik :
Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Left_bar_bleue500 / 999500 / 999Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Right_bar_bleue

Kadın

Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Empty Geri: Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Mesaj tarafından canfeda Cuma Mayıs 21, 2010 11:30 pm

Ünlü sosyal ağ sitesi Facebook'un sorumsuz yönetim şeklinden ve yanlış kararlarından bıkıp hesabınızı kapatmak istiyorsanız. Bu yazı tam size göre.

Adım 2: Profil ayarları bölümü

Yardım merkezinde karşınıza karmaşık bir sayfa çıkacak. Site yardım başlığı altında aslında aklınıza daha çok karıştıracak bir tasarım kullanmış.

Bu karmaşık tasarım sayesinde aradığınızı bulmak saatler bile sürebilir. Yardım merkezinde bir sonraki adıma geçmiş için profil kısmına tıklayın.
canfeda
canfeda
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

Aktiflik :

Kadın

Mesaj tarafından canfeda Cuma Mayıs 21, 2010 11:34 pm

Adım 3: Profil ayarlarını düzenleme

Profil silme kadar basit bir işlem için Facebook'da sayfalarca dolaşmanız gerekiyor. Üçüncü adımda ise üyeliğinizi iptal etmeniz için gerekli linke yönlendirecek olan hesap ayarları kısmına tıklayın.

canfeda
canfeda
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

Aktiflik :

Kadın

Mesaj tarafından canfeda Cuma Mayıs 21, 2010 11:35 pm

Adım 4: Profil kapatma linkine ulaşma

Facebook profil silmek isteyen üyelerini caydırmak için her yöntemi denemiş. 4. adımdayız ve daha bu işlemi gerçekleştirecek gerçek linke ulaşamadık.

Bu sayfada hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum adlı soru cevap bölümüne tıklayın. Bu soru sizi linke yönlendirecek olan yeni bir sayfa açacak.
canfeda
canfeda
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

Aktiflik :

Kadın

Mesaj tarafından canfeda Cuma Mayıs 21, 2010 11:36 pm

Adım 5: Gerekli sözleşmeyi kabul etmek

Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza hesap kapatmayla, profil dondurma arasındaki farkları anlatan bir yazıyla karlışacaksınız. Bu ufak açıklamanın altında ise silme işlemini başlatacak link bulunuyor, ona tıklayın.

Bu işlemi yaptığınızda ise Facebook sizi başka bir sayfaya yönlendirecek. Karşınıza gelen ekranda profilnizin tamamen kapanacağını bildiren bir sözleşme var. Bunu kabul ettiğinizi belirtmek için gönder tuşuna basın.
canfeda
canfeda
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

Aktiflik :

Kadın

Mesaj tarafından canfeda Cuma Mayıs 21, 2010 11:37 pm

Adım 6: Profili kapatmak için son işlem

Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz tüm işlemler bu sayfaya ulaşmak içindi. Profilinizi silmek için ilk önce bu ekrana şifrenizi girin. Daha sonra ise, alt kısımda bulunan güvenlik resimlerini doğru şekilde kutucuğa yazın.
Bu işlem bittikten sonra profiliniz silinecekler listesine eklenecek. 20 gün içerisinde ise kullanıcı adınız erişilmez hale gelecek. Eğer bu süre içerisinde Facebook'a kullanıcı adınızla tekrar girerseniz tüm bu işlemlerin iptal olacağını da belirtelim.

:: Facebook profilinizi bu yöntemle iptal edecek misiniz?

Yazan: Cem Süer
canfeda
canfeda
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

Aktiflik :

Kadın

- Similar topics